CzechInvest pořádá na Hranicku ve spolupráci s MAS konzultační den pro podnikatele

30. 8. 2019

Agenturu CzechInvest řada českých firem stále vnímá jako státní subjekt zřízený za účelem lákání zahraničních investorů, případně jako instituci administrující dotace. Za posledních tři roky se však agenda agentury výrazně proměnila. Kromě „tradičních“ aktivit cílených primárně na investory se CzechInvest stále více zaměřuje na podporu malých a středních podniků. Stále intenzivněji podporuje výzkum a vývoj, pomáhá rozvíjet kvalifikovanou pracovní sílu v souvislosti s potřebami trhu práce, a zejména pak podporuje start-upy, tedy začínající podniky s inovativním produktem či službou od jejich začátků až po vstup na zahraniční trhy. V této oblasti si CzechInvest vybudoval pozici jednoho z nejvýznamnějších hráčů na celorepublikové úrovni. Zajímavostí je také spolupráce s Evropskou kosmickou agenturou na projektu inkubátoru kosmických technologií ESA BIC Prague. CzechInvest rovněž staví na partnerství, ať už v regionech nebo na celorepublikové úrovni, nejen s dalšími institucemi podporujícími aktivity firem. V této souvislosti zajišťuje CzechInvest také dotační poradenství. Podnikatelům a firmám nabízí co nejvíce informací o možnostech státní podpory na jednom místě.


Pro firmy a podnikatele z Hranic a okolí připravil CzechInvest ve spolupráci s MAS Hranicko seminář s cílem představit aktuální možnosti veřejné podpory. Setkání se uskuteční v úterý 24. září 2019 od 13:00 v prostorách MAS Hranicko (Kunzova vila, Tř. 1. máje 328, Hranice). Úvodní slovo pronese vedoucí manažer MAS František Kopecký a představí krátce podporu drobného podnikání ve vlastním dotačním programu MAS Program rozvoje venkova. Pro individuální konzultace podnikatelských záměrů budou k dispozici kromě zástupců agentury CzechInvest, kteří podrobněji představí výše zmíněné aktivity, také pracovníci Agentury pro podnikání a inovace. Ti představí aktuální dotační možnosti pro podnikatele z Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost (OP PIK). Exportní konzultant agentury CzechTrade pomůže firmám s jejich exportními aktivitami. A konzultantka Technologické agentury ČR zodpoví případné dotazy týkající se podpory výzkumu a vývoje. Pro případné konzultace budou na místě budou přítomni také pracovníci MAS Hranicko.


„Připravovaný seminář cílíme zejména na podporu malých a středních firem. Tomu jsme také uzpůsobili program. Vybraná témata mají reflektovat to, o co se podniky této velikosti nejvíce zajímají, ať už se jedná o dotace na jejich rozvoj, možnost propojení se zajímavými partnery nebo třeba pomoc s exportem,“ komentuje blížící se akci Martin Marek, zástupce agentury CzechInvest pro Olomoucký kraj. Zájemci se mohou registrovat na webu www.czechinvest.org v sekci Akce, případně se obrátit na olomouc@czechinvest.org.


 

Autor:Karolína Berousková
E-mail:k.berouskova@regionhranicko.cz