Další realizace projektu ze skupiny "sportovních"

1. 7. 2019

Pořadatelé AUTHOR ŠELA MARATHONU z přerovského Sportovního klubu ŠELA SPORT se zapojili do mezinárodního projektu ENI – Encourage Involve Engage z programu Erasmus + Sport. Projekt je zaměřen na získávání a spolupráci mladých dobrovolníků pro pořádání sportovních akcí. „Pořádat velké závody stojí a padá na zapojení místních dobrovolníků, kteří nám pomáhají ve všech oblastech zajištění závodu. A protože nemládneme, je zapotřebí pořadatelský tým postupně doplňovat o mladou generaci“, sdělil nám Aleš Procházka, zakladatel a ředitel „Šely“. 


 


Nedávno se vrátil 6-členný tým AUTHOR ŠELA MARATHONU z maďarského závodu CROSSKOVÁCSI, společně s Rakušany z MTB klubu Salzkammergut a Slováky ze Športového klubu HORAL – ALTO Slovakia nahlédli "pod pokličku" přípravy a realizace závodu. „Během víkendu jsme se seznámili s přípravou areálu startu a cíle, se značením a zabezpečením tras, naši mladí dobrovolníci se zapojili do práce občerstvovacích stanic, úklidu značení tratí a odpadků po průjezdu závodu. Hektické bylo stříhání čipů ze startovních čísel po dojezdu závodníků v cíli závodu, nakonec jsme zůstali na stanovišti pouze Češi a vznikaly velmi zajímavé komunikační mosty v maďarském prostředí :- ) V každém případě jsme si vyzkoušeli pozitivní emoce lidí po dojezdu v cíli - je příjemné, když každému po dojezdu v cíli můžete pogratulovat a poskytnout základní informační servis, je to zcela jiné, než když jen tak bez povšimnutí projedete cílem. Na závěr programu jsme se zúčastnili slavnostního předávání cen pro vítěze několika kategorií“, dodal Aleš Procházka.


 


Pořadatelé AUTHOR ŠELA MARATHON se už nyní těší na další společné setkání, které se uskuteční v červenci v Rakousku na slavné Salzkammergut Trophy.


 


Více informací o projektu: www.mtb4eu.net

Autor:Michaela Škrobánková
E-mail:m.skrobankova@regionhranicko.cz