Bělotín a Partutovice uspěly v soutěži Vesnice roku Olomouckého kraje

21. 6. 2019

Další výrazný úspěch si připsaly obce z regionu Hranicko v soutěži Vesnice roku, kdy v letošním krajském kole uspěly hned dvě z nich.....

Další výrazný úspěch si připsaly obce z regionu Hranicko v soutěži Vesnice roku, kdy v letošním krajském kole uspěly hned dvě z nich. Obec Bělotín se stala vítězem krajského kola a může se na 1 rok pyšnit titulem Vesnice Olmouckého kraje 2019. Kromě finanční odměny ji také čeká postup do celostátního kola, kde se utká o celkové vítězství spolu s ostatními vítězi 13 krajských kol. Do Bělotína proto během léta zavítá další hodnotící komise, tentokrát už celostátní. Výsledky budou vyhlášeny 14.9.2019 v Luhačovicích.


Za stříbrnými Svésedlicemi pak bronzovou příčku obsadila obec Partutovice.


Ocenění Zlatá cihla si odnesla také obec Býškovice za "nové venkovské stavby", v této kategorii uspěly opět i Partutovice, kde jim Zlatá cihla náleží za "obnovu či rekonstrukce památkově chráněných objektů a památek místního významu".


Vítězný Bělotín tak rozšířil početný zástup obcí z Hranicka, jež celkem pravidelně bodují v této soutěži během celé její historie. Připomeňme si ty největší úspěchy:


2003 - Ústí - vítěz krajského kola a 3. místo v celostátním kole


2006 - Střítež nad Ludinou - vítěz krajského kola a 2. místo v celostátním kole


2007 - Rouské - vítěz krajského kola


2011 - Skalička - vítěz krajského kola a 3. místo v celostátním kole


2015 - Černotín - vítěz krajského kola a 3. místo v celostátním kole


Gratulujeme oceněným, Bělotínu držíme palce v celostátním kole a ostatním obcím přejeme, aby se i ony rozhodly se do této inspirativní soutěže přihlásit, úspěch dříve či později určitě přijde!


 Zdroj: https://hranicky.denik.cz/zpravy_region/krajskou-vesnici-roku-je-belotin-20190617.html

Autor:František Kopecký
E-mail:f.kopecky@regionhranicko.cz