Zapojte se do letní soutěže o ceny „Putování po muzeích Hranicka“

20. 4. 2016

MAS Hranicko připravilo pro všechny děti i dospělé už druhý ročník letní muzejní soutěže a tentokrát spojilo síly s Hranickým týdnem. „6. května vyjde na prostřední dvoustraně Hranického týdne originální hrací plán.....

MAS Hranicko připravilo pro všechny děti i dospělé už druhý ročník letní muzejní soutěže a tentokrát spojilo síly s Hranickým týdnem.


„6. května vyjde na prostřední dvoustraně Hranického týdne originální hrací plán. Až do 29. července bude postupně v každém dalším vydání otištěno 12 herních kupónů, které soutěžící nalepí na příslušné místo v hracím plánu. V kupónu naleznou zájemci základní informace o 12 muzeích na Hranicku, kontakt a otevírací dobu,“ informuje František Kopecký z MAS Hranicko. Poté budou mít poutníci až do 30. září prostor pro osobní návštěvu jednotlivých expozic v regionu.


„Každé muzeum poodhalí jinou tvář našeho kraje, nabízí poučení pro dospělé i zábavu pro děti“, láká k návštěvě Kopecký a dodává: „V muzeích si návštěvníci nechají otisknout do hracího plánu razítka s písmeny, která pak dohromady odhalí společný slogan muzeí na Hranicku. Hrací plán s alespoň 9 razítky a 9 kupóny se pak odevzdává do 10. října v Turistickém informačním centru Hranice.“


Slavnostní slosování výherců proběhne v rámci Dne kultury na zámku 22. října. „Všichni hráči, kteří se osobně zúčastní slosování, obdrží drobné dárky od provozovatelů muzeí a osm vylosovaných výherců získá některou z cen. Ve hře jsou dvě půlroční celotýdenní předplatné Přerovského a hranického deníku, dárkové poukazy do prodejny Sportisimo v hodnotě 1000 korun, dárkové poukazy do prodejny Dráčik v hodnotě 500 korun, ale také třeba kniha nebo cédéčko“ upřesnil František Kopecký.


Podrobnosti k soutěži i k jednotlivým muzejním expozicím na Hranicku najdete na www.regionhranicko.cz/muzea.

Autor:František Kopecký
E-mail:f.kopecky@regionhranicko.cz