Databáze umělců a uměleckých souborů na Hranicku

Partneři:

Mediální partner:

Máte dotazy či připomínky k funkčnosti Databáze umělců? Obraťte se prosím na Hanickou rozvojovou agenturu, tel. 581 626 202 nebo e-mail agentura@regionhranicko.cz.

Dětský pěvecký sbor Cantabile

Web:www.dpscantabile.info
Obec:Hranice
Adresa:Občanské sdružení Cantabile
Hromůvka 1893
753 01 Hranice
Kontaktní osoba:Markéta Lásková
Telefon:77 5171 021
E-mail:mlaskova@centrum.cz
Popis činnosti:Repertoár dětského pěveckého sboru Cantabile je velice různorodý a dle ohlasu posluchačů koncertů také divácky atraktivní. Na koncertech zaznívají díla z kořenů lidové tvorby, známá i méně známá díla světových skladatelů renesance, baroka a klasicismu i moderní skladby. Nezapomínáme ani na duchovní hudbu domácí i zahraniční a sbor se nezalekne ani realizace náročných skladeb současných autorů. Přínosná je také interpretace původních děl z pera jednoho ze sbormistrů DPS, pana Jana Pavla, komponovaných přímo pro sbor a šitých jemu na míru. Díky umělecké invenci pana Jana Pavla a jeho neotřelým instrumentacím navíc sbor vnáší zcela nový náboj i do jinak známých klasických sborových skladeb.
Získaná ocenění,
úspěchy, účast
na významných akcích:
Za dobu existence sboru děti vystupovaly na mnoha kulturně společenských akcích a soutěžích u nás i vzahraničí. Namátkou je možno jmenovat například koncertní turné po Litvě a Lotyšsku, účast na mezinárodním festivalu dětských pěveckých sborů ve španělské Tolose. Úspešné vystoupení na posledním Adventním koncertu roku 2002 v Chrámu Sv. Mikuláše v Praze, přenášeném živě Českou televizí, či větší počet dobročinných koncertů, na kterých sbor vystupoval buď sólově nebo doprovázel některé ze zpěváků naší populární hudební scény. V rámci svých koncertů se sbor také několikrát zaměřil na dobročinnost a uspořádal sbírku, jejíž výtežek byl odeslán na konto nadace „Pomozte dětem“.
V letošním roce se sbor zúčastnil mezinárodní soutěže Svátky písní Olomouc, ze které si přivezl stříbrnou medaili, dále se zúčastnil XVI. ročníku festivalu duchovní hudby 25. 5. ve Staré Boleslavi, který proběhl v rámci Svatováclavského roku 2008.
Dětský pěvecký sbor Cantabile zavítal ve dnech
6. - 12. 7. 2008 do severní Itálie. Zde se v městě Pisogne, které leží v podhúří Alp zúčastnil hudebního festivalu.

Fotografie

Nabídka vystoupení

Koncert

Délka:1 hodina
Cílová skupina:děti 1. stupeň ZŠ, děti 2. stupeň ZŠ, mládež, dospělí, senioři
Technické a organizační
požadavky:
---
Cena, odměna:---