Databáze umělců a uměleckých souborů na Hranicku

Partneři:

Mediální partner:

Máte dotazy či připomínky k funkčnosti Databáze umělců? Obraťte se prosím na Hanickou rozvojovou agenturu, tel. 581 626 202 nebo e-mail agentura@regionhranicko.cz.

Divadlo Tilia - loutkové pohádky i další programy

Web:divadlotilia.webnode.cz
Obec:Hranice
Adresa:Roman Prokeš - Drahotuše
Kamil Král - Olšovec 44
Kontaktní osoba:Bc. Magdalena Gladišová
Telefon:733560004
E-mail:divadlotilia@seznam.cz
Popis činnosti:Divadlo TILIA bylo založeno jako spolčení pro divadlo a šerm 3. září 1996 Romanem Prokešem a Kamilem Králem v Hranicích. Od této chvíle nabízí pro malé i velké loutková divadelní i pouliční představení, ale také dějepravu s ukázkami historických zbraní. Za tu dobu do roku 2006 se eviduje několik tisíc představení po vlastech českých, polských, slovenských a německých. A nepočítaně představeníčka na hradě Helfštýně a v renesanční zvonici v Lipníku nad Bečvou pro školní výlety. Loutky i kulisy jsou vyrobeny na míru a vlastnoručně. Divadélko provází aktéři akusticky hudebními nástroji a písněmi, typický je kontakt s publikem a přímé vtažení do děje s aktivní spoluprací s diváky.
Umíme loutková a pouliční představení s písničkami a zapojením diváků. Ručně vyrobené loutky z vlastní dílny provází naše divadelní kusy, které rozesmějí i rodiče.

Máme v repertoáru tyto pohádky: * O princeznách a drakovi * Bubo, Pepi a bleší cirkus * O králi, kterému bylo zima * O Pinokiovi

Délka pohádky: cca 1 hodina
Cílová skupina: děti MŠ, děti 1. stupeň ZŠ
Technické a organizační
požadavky: Vše akusticky, při větším počtu dětí nad 100 nutno ozvučit
Cena, odměna: dle dohody, počtu dětí a příležitosti, po telefonické domluvě

Kontakty přímo na protagonisty:
Roman Prokeš 603 706 941
Kamil Král 604 735 655
Získaná ocenění,
úspěchy, účast
na významných akcích:
V této době už máme za sebou několik tisíc dětských představení po celé republice, přes letní sezóny jsme hráli na těchto místech:
Helfštýn, Bouzov, Vikštejn, Šternberk, Svojanov, Brumov, Lipnice, Trosky, Švihov, Boskovice, Střekov, Veveří, Bítov, Landštejn, Klenová, Tovačov, Okoř, Mikulov, Slezskoostravský hrad, Pernštejn, Český Krumlov, Hradec nad Moravicí, Lipník nad Bečvou...

V Hranicích a okolí nás určitě znáte: v poslední době třeba z představení v Café baru na zámku, otvírání dětského hřiště v Drahotuších 2010, Helfštýna nebo renesanční zvonice v Lipníku n. B. a mnoha dalších příležitostí

Hrajeme nejen na turisticky atraktivních místech, ale jezdíme za dětmi i do mateřských školek, základních škol (s výukovými programy) nebo do knihoven!

S pohádkami i dalšími programy je možné obohatit oslavy obce, Dny dětí apod.

Fotografie

Nabídka vystoupení

Loutkové pohádky, pouliční divadlo, ukázky zbraní, výukové programy

Délka:1 hodina
Cílová skupina:děti MŠ, děti 1. stupeň ZŠ, děti 2. stupeň ZŠ
Technické a organizační
požadavky:
http://divadlotilia.webnode.cz/produkty/
Cena, odměna:---