Databáze umělců a uměleckých souborů na Hranicku

Partneři:

Mediální partner:

Máte dotazy či připomínky k funkčnosti Databáze umělců? Obraťte se prosím na Hanickou rozvojovou agenturu, tel. 581 626 202 nebo e-mail agentura@regionhranicko.cz.

Hranický dětský pěvecký sbor

Web:www.jonasovi.cz/
Obec:Hranice
Kontaktní osoba:Taťána Jonasová
Telefon:603915144
E-mail:tjonasova@volny.cz
Popis činnosti:HDPS byl založen v roce 1982 olomouckým sbormistrem Jiřím Klimešem, který o dva roky později v roce 1984 předal taktovku Taťáně Jonasové. V hlavním sboru zpívají sboristky od 11 let. Mladší děvčata i chlapci navštěvují Přípravný sbor HDPS.

Sbor zpívá velmi různorodý repertoár. Od lidových písní a koled přes skladby světových skladatelů vážné hudby až po populární hudbu.

Sbor pravidelně uskutečňuje své koncerty v hranických kostelech a koncertních sálech.V Hranicích jsou dlouhá léta pověstné Vánoční, Jarní a Letní koncerty, které vždy místo konání naplní do posledního místa.

Sbor účinkuje na akcích města ve dvoraně hranického zámku a pravidelně reprezentuje město Hranice v zahraničí.
Sbor si mohli poslechnou posluchači na různých místech České republiky, ale také v Německu, Maďarsku, Bulharsku a Rakousku. Velký ohlas zaznamenala vystoupení v partnerských městech Hranic v nizozemském Leidschendam-Voorburgu (2007) a slovenském Hlohovci (2008).

V práci o sbor sbormistryni Taťáně Jonasové obětavě pomáhají kolegyně Jitka Řezničková a Hana Šampalíková, v poslední době také výborná klavíristka, hobojistka a flétnistka Alena Jestřebská, učitelka ZUŠ.

Sbor doprovází muzikanti, převážně z řad studentů hranického gymnázia. V letech 2002 - 2007 to byl Matěj Černý – kontrabas, Karel Matěj Machů a Michal Mazan – kytara, Marek Antoňů – perkuse, Dorota Rabinská – housle, Hana Kavalová – klavír.

V současnosti sbor doprovází Vojtěch Miloš – kontrabas, David Križan – kytara, Barbora Križanová – viola, Karel Kraus - perkuse a Markéta Zwierzová - klavír.

Ještě předtím to byli mezi mnoha jinými nezapomenutelní František Kopecký, Ondřej Libosvár, Marek Lesák, či učitelé ZUŠ Jana Labašová, Marie Moštěková, Jana Klézlová, Tamara Foltýnková……

Z mnoha odchovanců vyrostli vynikající muzikanti a zpěváci. Někteří z nich se věnují hudbě profesionálně.
Získaná ocenění,
úspěchy, účast
na významných akcích:
zájezdy: Česká republika, Německo, Maďarsko, Bulharsko a Rakousko. Velký ohlas zaznamenala vystoupení v partnerských městech Hranic v nizozemském Leidschendam-Voorburgu (2007) a slovenském Hlohovci (2008).

Fotografie