Databáze umělců a uměleckých souborů na Hranicku

Partneři:

Mediální partner:

Máte dotazy či připomínky k funkčnosti Databáze umělců? Obraťte se prosím na Hanickou rozvojovou agenturu, tel. 581 626 202 nebo e-mail agentura@regionhranicko.cz.

O.K.No

Web:www.reverbnation.com/okno
Obec:Hranice
Adresa:U Kostelíčka 1393
Hranice
753 01
Kontaktní osoba:Martin Jagoš (manažer)
Telefon:736632000
E-mail:solido@tiscali.cz
Popis činnosti:Skupina O.K.No (z angličtiny překládáno jako „dobře, ale ne“) vznikla v roce 1992. Zakladatelé Filip Sýkora (Fil) a Robert Bálek (Balin) se již v předchozí době (kapela Hranický zbytek) zabývali skromnými kompozicemi v oblasti artrocku, undergroundu či minimalismu. Vytvořením pevné formace po personálních změnách (zvláště po příchodu nového kytaristy Romana Bortela /Gaston/ v roce 1995 a dvou vokalistek, sester Dokoupilových /1998/) jejich činnost vyústila v poněkud ucelenější rockový projev, kde i v současné době lze slyšet prvky těchto žánrů, skloubeny spíše do klasického rocku, jižansky laděného s prvky gotiky a punku. Navíc jednotlivý členové jsou činni i v dalších (i stylově odlišných) hudebních skupinách (např. Memoria, H-Band, Oranice) a kapela občasně vystupuje jako The Sisters Of Mercy Revival. V dnešní době však kapela koncertuje dosti sporadicky.
Za dobu své činnosti O.K.No natočilo již 3 soubory skladeb (It’s A Good Life /1994/, Freezing Point /1998/, Last Century /2004/). Není bez významu, že při vystoupení v Hrušovanech u Brna se skupinou zazpíval i Tony Ducháček. Hudba O.K.No byla pouštěna svého času v brněnském rádiu Hády, pražském Rádiu Beat, mohlo ji být slyšet v rádiu dokonce až v Austrálii a kapela měla i autorskou hodinku v pořadu Rockle (2005) v Českém rozhlase Olomouc.