Vyhlášení vítězů soutěže Do práce na kole 2019 v Hranicích

13. 6. 2019

Během května 2019 našlapalo a nachodilo do práce a z práce celkem 19 576 účastníků výzvy přes 3 610 235,6 zelených kilometrů po celé České republice.
9. ročníku soutěže Do práce na kole 2019, do kterého se město Hranice zapojilo již po čtvrté, se zúčastnilo celkem 157 soutěžících za Hranice, což ve srovnání s loňským rokem přestavuje opět nárůst a to o 35 účastníků. V tomto roce se k nám přidali i zaměstnanci z Přerova a Lipníka nad Bečvou.

Během května 2019 našlapalo a nachodilo do práce a z práce celkem 19 576 účastníků výzvy přes 3 610 235,6 zelených kilometrů po celé České republice.

9. ročníku soutěže Do práce na kole 2019, do kterého se město Hranice zapojilo již po čtvrté, se zúčastnilo celkem 157 soutěžících za Hranice, což ve srovnání s loňským rokem přestavuje opět nárůst a to o 35 účastníků. V tomto roce se k nám přidali i zaměstnanci z Přerova a Lipníka nad Bečvou.

Letošní ročník byl věnován „Homo Cykliens“, účastníkům, kteří patří k novému druhu z doby šlapací!  Cyklisté, chodci a běžci proměňují celkovou atmosféru měst, zlepšují nejen svou kondici, zdraví, náladu a možná i vztahy s kolegy, ale přispějí i k čistšímu ovzduší a celkově příjemnějšímu a bezpečnějšímu městu. To souvisí i se smyslem výzvy, kdy nejde o co nejvyšší počet kilometrů. Proto se organizátoři po celé ČR snaží motivovat zaměstnance k tomu, aby se do provozu na kole vůbec vydali a aby posléze u udržitelné dopravy zůstali. Proto je kladen největší důraz na kategorii Pravidelnost týmů (v jízdě na kole, chůzi i běhu).

V soutěžní kategorii Pravidelnost týmů byli tedy z 28 týmů, které na Hranicku dosáhly více jak 60 % pravidelnosti vylosovány 3 týmy, které se umístili takto: na 1. místě - Coury v máji, ze ZŠ 1. máje, Hranice, na 2. místě - Svislenky, ze ZŠ Přerov, Svisle 13 a na 3. místě - Svižní dravci, z SSI Schäfer s.r.o., Hranice.

Ve Výkonnosti jednotlivců mužů došlo nedopatřením ke zmatkům při vyhodnocování nejvýkonnějších mužů, kdy jsme v administrativním systému nedokázali odhalit účastníky, kteří nahrávali své cesty do práce a z práce jako GPX soubory, a proto jsme vyhlásili na prvních třech místech jen ty, kteří zaznamenávali trasy přes aplikace. Tímto se opravdovým vítězům velice omlouváme a uvádíme správné pořadí této kategorie. Na 1. místě se v mužské kategorii umístil Karel Dančák, DAKR spol. s r.o. s 2 686,8 km, na 2. místě Michal Raška, SSI Schäfer s.r.o. a na 3. místě Jan Zapletal, SSI Schäfer s.r.o.
V kategorii ženy se na 1. umístila Jana Perutková, SSI Schäfer s.r.o., na 2. místě Marta Hančíková, Behr Bircher Cellpack BBC Czech s.r.o. a na 3. místě Michaela Janíčková, ZŠ 1. máje, Hranice. Dále byla vyhlašována kategorie Běhej do práce 2019, kterou vyhrála Lenka Palacká ze ZŠ 1. máje, Hranice, s výkonem 90,1 km.

Soutěžící byli odměněni na Slavnostním vyhlášení, které proběhlo v neděli 9. 6. 2019, v parku Sady Čs. legií v Hranicích v rámci akce Pokoř své Hranice 2019. Vítězové obdrželi hodnotné ceny od partnerů soutěže. Nově byla darována koloběžka Kostka náhodně vylosovanému účastníkovi soutěže. Na koloběžce domu odjela Lucie Číhalová z týmu Šlapky v máji I.

Cyklozaměstnavatelem roku 2019 se v Hranicích stala firma KUNST, spol. s r. o., Hranice.

Všem účastníkům děkujeme za zapojení do soutěže, za to, že jako dopravní prostředek do práce používali jízdní kolo nebo jakoukoli bezmotorovou formu dopravy včetně běhu a chůze a za mnoho najetých, odchozených a naběhaných zdravých kilometrů.