Děti z Rakova navštívili Pevnost poznání v Olomouci

16. 8. 2022

Do interaktivního muzea popularizace vědy se děti vypravily v sobotu 28. 5. 2022, za poznáním vesmíru, zákonů fyziky hravou formou a hlavolamů a logických her. Akce proběhla v rámci projektu "Podpora zvyšování kvality neformálního vzdělávání v Olomouckém kraji". Projektový den je podpořený evropskými fondy a MŠMT.

Na místo se společně s doprovodem dopravily vlakem a zbytek cesty došly pěšky.

Projektový den měl za úkol seznámit děti s vesmírem – galaxie, vznik a zánik hvězd, planety, mlhoviny, mléčná dráha, souhvězdí, nechybělo ani promítání filmu Neuvěřitelný vesmír v digitálním planetáriu. Mohly si také vyzkoušet zákony fyziky v praxi – kladka, kuličková dráha, zvedání břemen pomocí páky, prohnutá zrcadla, malování podle zrcadel a řešení různých hlavolamů a logických her – tangramy, ježek v kleci, logik apod. 

Díky návštěvy pevnůstky získaly děti povědomí o vesmíru, sluneční soustavě a jevech ve vesmíru a na obloze. Prakticky si vyzkoušely využití fyzikálních zákonů a jevů v praxi (kladka, páka, zrcadla) a nám se jen potvrdilo, že tato metoda je nejlepší pro získávání vědomostí u dětí.

 

Autor:Olga Vilímková
E-mail:o.vilimkova@regionhranicko.cz