Prosinec se nesl v komunitních centrech v duchu Adventu a Vánoc

22. 1. 2024

V komunitním centru se komunita sešla na Lavina Vánočním speciálu a v komunitní zahradě si uspořádali Adventní slavnost. Akce se konaly v rámci projektu Společně pro Hranicko - MAS-OPZ+, díky podpoře z Evropské Unie.

Obě akce proběhly v polovině prosince 2023.

V KC Lavina se sešlo na 40 dětí a mládeže, někteří i s rodiči. Společně se domluvili, že kdo může, donese malý dáreček, který při příchodu do Laviny společně zabalí.

Zahájení akce proběhlo s přátelskými hrami pro vzájemné přivítání a seznámení. Po krátké přestávce se všichni přesunuli k vánočnímu stromečku, kde usedli do kruhu. Každý účastník měl možnost vybrat si buď nový dárek přímo pod stromečkem, nebo si vybrat již rozbalený dárek jiného účastníka. Rotace probíhala až do doby, než měl každý svůj vybraný dárek. Pro ty, kteří čekali na svůj dárek déle, byla k dispozici ochutnávka domácího cukroví jedné z členky komunity.
Po občerstvení se účastníci vrátili na taneční parket, kde začal program „Just Dance“. Poté se všichni rozešli spokojeně domů, někteří využili možnost rozvozu autem.

V komunitní zahradě se všichni sešli při příležitosti Adventní slavnosti, kterou aktivní členové komunity připravili. Manželé L. připravili pro adventní slavnost vánoční punč. Další účastnice zase připravila divadlo a Betlém.

Většina rodin donesla k ochutnání vánoční cukroví a při jejich ochutnávání si vzájemně předávali recepty, děti si vyráběly vánoční ozdoby z rolniček. Při stmívání se všichni přivítali a s vánoční koledou Půjdem spolu do Betléma se přesunuli k připravenému osvětlenému divadélku. Děti i rodiče si vyslechli pohádku O Ježíškovi a děti mu postupně “dávaly” dary -loutky. Po pohádce si všichni zazpívali vánoční koledy a ve večerních hodinách se pěkně vánočně naladěni rozešli domů.

Autor:Olga Vilímková
E-mail:o.vilimkova@regionhranicko.cz