Certifikační komise udělila známku kvality „MORAVSKÁ BRÁNA regionální produkt®“ 1 výrobku z Hranicka

19. 5. 2023

Další výrobce z regionu Hranicko může označovat své výrobky značkou MORAVSKÁ BRÁNA regionální produkt®. Jejich počet se tak rozrostl na 27 výrobků od 22 výrobců.

V úterý 16. května 2023 v zasedací místnosti MAS Hranicko, v Hranicích proběhla X. Certifikační komise, která udělila certifikát 1 výrobci:

  • ČEMOS s.r.o. - Slivoň švestka z Horních Těšic - Pěstované odrůdy slivoně – Čačanská Lepopica, Čačanská Najbolja, Stanley, Toptaste, Haganta a Gabrovska

Na programu byla i obnova certifikátů 19 výrobců s 23 výrobky.

Všem oceněným blahopřejeme!  

Regionální značka garantuje původ výrobku z Moravské brány, originalitu a vazbu na toto území, a zároveň slouží ke zviditelnění místní produkce a turistického regionu Hranicko, Záhoří-Helfštýn a Lipenska.

Další informace k regionální značce MORAVSKÁ BRÁNA regionální produkt® naleznete na webových stránkách: http://www.regionhranicko.cz/moravska-brana a https://www.regionalni-znacky.cz/moravska-brana/ .

Značku MORAVSKÁ BRÁNA uděluje MAS Hranicko z. s., kde se mohou výrobci, řemeslníci a producenti se svými dotazy obracet a konzultovat možnost získání certifikátu pro své výrobky.

Některé výrobky nesoucí značku jsou k zakoupení v Kavárně na zámku v Hranicích, BezObal Duha s.r.o. Hranice a v dalších obchůdcích výrobců nebo přímo v jejich provozovně.

Bc. Olga Vilímková, za koordinátora značky MORAVSKÁ BRÁNA regionální produkt® MAS Hranicko z. s.
e-mail: o.vilimkova@regionhranicko.cz, tel.: 731 456 266

Autor:Olga Vilímková
E-mail:o.vilimkova@regionhranicko.cz