Značka „MORAVSKÁ BRÁNA regionální produkt®“ má dva nové výrobky

8. 4. 2024

Další výrobci z regionu Hranicko mohou označovat své výrobky značkou MORAVSKÁ BRÁNA regionální produkt®. Jejich celkový počet tak vzrostl na 29 výrobků od 24 výrobců.

Krátce po Velikonocích, ve středu 3. dubna 2024 v zasedací místnosti MAS Hranicko proběhla XI. Certifikační komise, která udělila certifikát 2 žadatelům:

·         Ing. Lubomír Holčák - Jindřichovský prut – pěstování vrbového proutí, které slouží jako přírodní materiál s různým využitím v řemeslnictví a dekorativním umění.

·         Ing. Marie Holčáková, MBA - Květinové obrazy RoseMari z Jindřichova - umělecká díla, která mohou oslavovat jedinečnost a křehkost květin, zároveň však mohou mít hlubší symbolický význam, který je otevřený různým interpretacím.

Oběma držitelům certifikátu blahopřejeme!  

Regionální značka garantuje původ výrobku z Moravské brány, originalitu a vazbu na toto území, a zároveň slouží ke zviditelnění místní produkce a turistického regionu Hranicko, Záhoří-Helfštýn a Lipenska.

Další informace k regionální značce MORAVSKÁ BRÁNA regionální produkt® naleznete na webových stránkách: http://www.regionhranicko.cz/moravska-brana a https://www.regionalni-znacky.cz/moravska-brana/ .

Některé výrobky nesoucí značku jsou k zakoupení v Sýrovém domečku Hranice, v Koloseu, v BezObal Duha s.r.o. Hranice, v podnikových prodejnách Váhala v Hustopečích, v Medovém obchůdku ve Skaličce a v dalších obchůdcích výrobců nebo přímo v jejich provozovnách.
Značku MORAVSKÁ BRÁNA uděluje MAS Hranicko z. s., kde se mohou výrobci, řemeslníci a producenti se svými dotazy obracet a konzultovat možnost získání certifikátu pro své výrobky.
Kontakt: Bc. Olga Vilímková, za koordinátora značky MORAVSKÁ BRÁNA regionální produkt® MAS Hranicko z. s., e-mail: o.vilimkova@regionhranicko.cz, tel.: 731 456 266

Autor:Olga Vilímková
E-mail:o.vilimkova@regionhranicko.cz