V komunitním centru LAVINA to žije

21. 11. 2023

Měsíc září 2023 začal velkým Family Fest LAVINA Hranice v hranickém parku a na něj navázali další čtyři akce přímo v komunitním centru.

Nejprve se uskutečnilo Setkání rodin, kdy leader skupiny donesl na ukázku aromaterapii, ženy přirozeně začaly probírat různé vůně, vliv aromaterapie na život a poté společně míchaly i vlastní vůně. Atmosféra byla velmi uvolněná, maminky s dětmi, které přišly s cílem se navzájem lépe poznat a propojit své zkušenosti a načerpat energii komunity.

Následovala Palačinková párty, kde přišlo hodně nových účastníků se zájmem poznat nové aktivity v místní komunitě nebo o navázat nové sousedské vztahy. Během akce probíhal program, který si účastníci předem naplánovali – edukační hry a společná příprava palačinek, kdy přítomní akce dostali možnost podílet se na přípravě pokrmu a měli prostor předávání si zkušeností z vlastních domovů. Byla to mňamina a super zábava!!!

Volnočasová jízda pokračovala a v druhé polovině září, proběhly Crazy Games, kdy komunitní pracovník společně s členy komunity připravili hry a besedu dle zájmu a potřeb skupiny. Účastníci vytvořili týmy, které soutěžily proti sobě, učili se vzájemné spolupráci, zdvořilé komunikaci a zdravé soutěživosti. O zábavu bylo postaráno!

Na závěr se všichni sešli na Opékačce. Děti a mládežníci si při procházce na místo opékání U Studánky poslechly předem připravený výklad, jak je důležitá voda pro náš život, a nejen na území kde žijeme. Dozvěděli se o mnohých tradicích uctívání vody a jejich významu pro různé komunity. Společně si připravili ohniště a pustili se do opékaní, při kterém si vzájemně povídali o všem možném.

Podzimní setkání krásně propojovala komunitu, rozšířila jí o nové členy, kteří mohou přispět k jejímu rozvoji.

Autor:Olga Vilímková
E-mail:o.vilimkova@regionhranicko.cz