Termokamery ve výuce STEM předmětů

23. 2. 2024

To byl název workshopu, který proběhl v úterý 20. února 2024 v rámci projektu MAP pro Hranicko IV na ZŠ Struhlovsko v Hranicích.

20 pedagogů si vyzkoušelo spoustu zajímavých pokusů, které budou moci využít přímo ve výuce. Kufr s 10 ks termokamer začne od příštího týdne putovat po školách v regionu. Školy si mohou kamery rezervovat ZDE.

Výukové sady s termokamerou LabIR Edukit pomohou žákům zábavnou a interaktivní formou pochopit, jak funguje teplo.Termografie může být využita v různorodých vzdělávacích aktivitách – poskytuje názornější a hlubší náhled na obecně známé jevy. Naším cílem je dát Vám možnost k proměně výuky v badatelský zážitek díky moderní školní pomůcce.

Termokamery mohou školy v rámci projektu využívat bezplatně, ale něco za půjčení přece jen budeme chtít. Při předávání kamer z jedné školy na druhou bude probíhat reflexe, informování o způsobu využití termokamer, sdílení výukových materiálů a reakcí žáků na výuku.

Věříme, že si pedagogové i žáci užijí výuku trochu jinak a nepochybujeme o tom, že sami kreativně vymyslí něco, co ostatní ještě nenapadlo.

Autor:Mgr. Hana Gaďurková
E-mail:h.gadurkova@regionhranicko.cz