Jak pracovat s talentem?

17. 11. 2021

23. listopad bude v našem MAPu ve znamení talentu!

V dopoledních hodinách proběhne kulatý stůl kariérních poradců a psychologů k tématu talentu a jeho rozvíjení, který povede Mgr. Dita Palaščáková z Nadačního fondu Univerzity Palackého, který podporuje mimořádně nadané studenty. Mentoruje také ve speciální programu pro nadané děti a mládež z Olomouckého kraje (z grantu MŠMT). Kulatý stůl bude formovaný kolem otázek: Jak talent rozpoznat u svých žáků a jak jej rozvíjet? Je talent jenom pro vyvolené? Jak rozpoznat svůj talent?

Po obědě navážeme workshopem pro pedagogy se stejným tématem. Oblast talentu či nadání u žáků bývá chápána jako úzké téma mimořádných schopností, převážně v kognitivní oblasti, které se týká omezeného počtu dětí a mladých lidí. Téma je přitom mnohem komplexnější. Každý se rodíme se souborem předpokladů být  v životě úspěšný a spokojený. Červenou nití workshopu pro pedagogy bude společné hledání odpovědi na otázku, jakou roli může hrát škola a jednotliví učitelé v oblasti identifikace a rozvoje talentů dětí během vyučování.

Pokud Vás dané téma také zajímá, využijte možnost přihlásti se v přiložených pozvánkách. Rádi Vás uvidíme v Hotelu Centrum!

Autor:Mgr. Hana Gaďurková
E-mail:h.gadurkova@regionhranicko.cz

Dokumenty ke stažení