Společný dárek pro seniory

18. 12. 2020

Tak se jmenuje vánoční projekt, který vznikl pod záštitou Místního akčního plánu II (MAP II).

Protože letos nebylo možné, aby děti z mateřských škol vystoupily v Domově seniorů fyzicky, napadlo Bc. Martinu Pollákovou (vedoucí pracovní skupiny předškolní vzdělávání a péče), že by se mohly do Domova dostat alespoň virtuálně, a tak oslovila MŠ v regionu a od nápadu nebylo daleko k realizaci. Do vánočního projektu pro seniory se nakonec zapojilo celkem jedenáct mateřských škol z našeho regionu. Jsou to hranické mateřské školy Struhlovsko, Pohádka a Šromotova pastelka, Centrum pro rodinu Jitřenka Hranice a z okolí se zapojily mateřinky Drahotuše, Milenov, Hrabůvka, Teplice nad Bečvou, Rakov, Bělotín, Potštát.

Paní ředitelky, učitelky, asistentky pedagoga a chůvy ze školek nacvičily s dětmi vystoupení pro seniory a také se postaraly o nahrávky a sestříhání videí. Nahrávky vystoupení dětí ze školek jsou již průběžně pouštěny na pokojích a zpříjemňují tak seniorům a zaměstnancům hranického Domova seniorů vánoční čas. Kromě toho také vzniklo díky daru Polesí Valšovice jedenáct krásných a velkých andílků ze dřevěných polínek. Každý dřevěný anděl reprezentoval zapojenou školku a bude ozdobou společných vnitřních prostor Domova seniorů. K těmto andělům se přidalo celkem 755 menších andílků z nejrůznějších materiálů, které vznikly díky zapojení pedagogů, rodičů i prarodičů. Tito andílci ozdobí všechny pokoje seniorů a také sesterny.

Moc děkujeme M. Pollákové za zajištění akce a všem zapojeným mateřským školám za velkou porci radosti, která díky jejich videím i andílkům do Domova seniorů přišla, a už se moc těšíme na další akci.

Videa zapojených školek můžete zhlédnout ZDE.

 

Autor:Mgr. Hana Gaďurková
E-mail:h.gadurkova@regionhranicko.cz