Do Výzvy č.7 MAS-PRV byly podány 4 Žádosti o dotace na školní jídelny

2. 8. 2021

MAS Hranicko dne 30.7.2021 uzavřela Výzvu č.7 dotačního programu MAS-PRV, která byla s jedinou vyhlášenou Fichí 20 Obnova vesnic zaměřena úzce na podporu mateřských a základních škol. Žadatelé pak svůj zájem zúžili ještě více a podali projekty výhradně na rekonstrukce a vylepšení školních jídelen.

Za očekáváním zůstal i celkový zájem. Celkový úhrn požadovaných dotací je 2 189 100,- Kč, zatímco přichystáno bylo v této Výzvě o celý milion korun více, přesně 3 197 677,- Kč. MAS Hranicko tak na podzim 2021 rozhodne, zda na nevyužité prostředky vyhlásí opětovně výzvu určenou mateřským a základním školám nebo prostředky převede do jiných oblastí, kde například v předchozí Výzvě č.6 byl místy převis zájmu až trojnásobný.

Pokud Žádosti o dotace nebudou vykazovat zásadní nedostatky a splní minimální bodovou hranici při hodnocení Výběrovou komisí, budou podpořeny všechny 4 školní jídelny, konkrétně na Potštátě, ve Všechovicích, Stříteži nad Ludinou a v Hustopečích nad Bečvou.

Žádosti nyní projdou kontrolou formálních náležitostí, následně si je přebere k hodnocení Výběrová komise MAS. Výsledky hodnocení budou známy kolem 25. srpna 2021.

Přehled podaných Žádostí o dotaci v příloze Aktuality nebo také zde..

Autor:František Kopecký
E-mail:f.kopecky@regionhranicko.cz

Dokumenty ke stažení